Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Bir İpek Böceği Hikayesi
siz hiç ipek böceği gördünüz mü
İPEKBÖCEĞİ’NİN YAŞAM DÖNGÜSÜ 3
Böcek Koza örmeye başlarken tutunmayı sağlayan koza pamuğu örer, sonra yaklaşık 130 bin kez" 8 "şeklinde kafa hareketi yaparak aralarında hava almayı sağlayan minik delikleri olan yaklaşık 30 kattan oluşan koza örer .
İPEKBÖCEĞİ’NİN YAŞAM DÖNGÜSÜ 2
5 inci yaş sonunda ipek böceklerinin % 70’i ipek bezelerinden oluşur.
İPEKBÖCEĞİNİN YAŞAM DÖNGÜSÜ 1
İpekböceği tohumları ırklara göre Ağırlığı ortalama 0,45-0,5 mg’dır. 1gr’da yaklaşık olarak 2000 tohum vardır. Yumurtlamadan sonra tohum 1°C sıcaklıktaki yerlerde (kışlaklarda) 1 yıl bekletilir.
Konsantre Defne Yağı
Defne yağının en kalitelisi Ağaçların tepesinden toplanan olgun tohumlardan elde edilir. 
Defne Yaprağının Faydaları
Defne yaprağının faydaları saymakla bitmez ama şimdi birkaç kullanım alanı ve faydalarından bahsedelim ;
Her Ten İpekle Bulışacak Kadar Özeldir
Geçmişi 4.600 yıla dayanan ipeğin Ana vatanı Çin’dir. Yüzyıllarca sır olarak kalan İpek Böcekciliği'nin sırrını Geçmişi 4.600 yıla dayanan ipeğin Ana vatanı Çin’dir. Yüzyıllarca sır olarak kalan İpek Böcekciliği’nin sırrını çözebilmek için çeşitli yöntemler denenmiştir.
Defne Sabunu
Daphne’nin gözyaşları olarak nitelendirilen simsiyah meyvesinden çıkan yağ, efsanenin geçtiği Antakya bölgesinde yüzyıllardır sabunlara hayat veriyor.
Hatay Sarısı
Özellikle Sadece Hatay’da yetişen ve nesli tükenen Hatay sarısı ipek böceğini bir savaş ortamından bulup üzerinde çeşitli çalışmalar yaparak yeniden topraklarımızda yetişmesini sağladım Bunu yaparken ;
İpek kozasından peeling
İpek Kozasından Peeling aminoasitlerden oluşan ipek Kozası ile temizleyebilirsiniz İpek Kozaları Uzak Doğu kadınlarının binlerce yıllık güzellik sırrıdır.
Samandağ  ipeğinin tarihçesi
Samandağ ve çevresinde ipekçiliğin bin yıllık bir geçmişi olduğu tahmin edilmektedir. Bu bölgede 19. Yüzyıl sonlarına kadar ipek böcekçiliği ilkel yöntemlerle yapılıyordu. Senede binlerce ipek böceği beslenir fakat ancak 20,30 bin kilo koza alınırdı.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın
ÜCRETSİZ KARGO
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
ÜRETİCİ GARANTİSİ
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ