banner
madam seta ipekçilik

Hakkımızda

Madam Seta 2014 yılında Sibel Keskin tarafından Hatay'ın İskenderun ilçesinde kuruldu. Madam Seta faaliyetine geleneksel el dokuma ipeğin nadide ürünlerini Türkiye'ye sunarak başladı.

Madam Seta, tekstil alanındaki teknolojik gelişmelerin etkisiyle; önemi daha da artan doğal el dokuma Samandağ (Hatay) İpeğini birbirinden güzel ürünlerle günümüze taşıyarak ekonomiye bir değer katmıştır.

Ürünlerinin kalitesi, doğallığı ve el dokuma özellikleri ile kısa sürede büyük bir beğeni kazanan Madam Seta, içinde binbir çeşit ipek ürünün olduğu modern mağazasıyla Türkiye'in her köşesine ipek ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir.

 Madam Seta 2000 li yılların başlarında araştırmaya başladığıSadece Hatay’da yetişen ve nesli tükenen Hatay sarısı ipek böceğini bir savaş ortamından bulup üzerinde çeşitli çalışmalar yaparak yeniden topraklarımızda yetişmesini sağlamıştır.

Bunu yaparken  "Bir hikayeniz varsa nesilden nesile aktarmak istediğiniz , çocuklara anlatın zira çocuklukta yaşananlar unutulmaz"

mantığıyla yola çıkarak özellikle okullarda seminerler vererek yüzlerce öğrenciyi bu projeye dahil ettim. ve şu an Hatay Sarısını bir çok yerde görmek benim için gurur verici.

En Çok Aranan Kelimeler: